EN RU

Земельну ділянку Родовід Банку в Києві виставили на торги за 3,7 млрд грн

Родовід Банк

Фонд гарантування вкладів фізосіб виставляє на аукціон земельну ділянку неплатоспроможного Родовід Банку площею 113,53 га на столичній Оболоні.

За даними ФГВФО, цей об’єкт нерухомості є найдорожчим активом банку-банкруту та буде знову виставлений на торги 2 березня 2021 року в системі ProZorro.Продажі.

Стартова ціна лоту становить 3,7 млрд грн. Торги проходитимуть за голландською моделлю в режимі онлайн. Участь у них можуть взяти фізичні та юридичні особи.

Ділянка знаходиться на перетині вулиць Озерна, Богатирська та Північна, неподалік станції метро «Героїв Дніпра». Поруч розташована велика зелена зона, Міністерське озеро і затока Верблюд з причалом, місцями для відпочинку та спорту. Цільове призначення землі – будівництво, експлуатація та обслуговування житлових будинків та соціально-культурних об’єктів.

Зазначимо, що раніше цей актив Родовід Банку неодноразово виставлявся на торги, однак поки його ніхто не купив. Об’єкт має обтяження, інформація про які міститься у публічному паспорті активу, тому виставлена на продаж земельна ділянка може зацікавити передусім амбітних інвесторів.

Родовід Банк був капіталізований державою в 2009-2011 роках на 12,35 млрд грн, що дозволило забезпечити розрахунки майже на 10 млрд грн вкладів фізичних осіб як самого банку, так і переданих зобов’язань перед вкладниками Укрпромбанку.

У 2011 році частка держави в Родовід Банку досягла 99,99% і йому присвоїли статус «санаційного». Передбачалося, що він буде ефективно працювати з активами банків державного сектора і поверне протягом 5 років держкошти, спрямовані на його капіталізацію. Однак цього не сталося.

25 лютого 2016 року Національний банк визнав Родовід Банк неплатоспроможним.

Однак тільки у грудні 2017 року НБУ нарешті зміг відкликати у нього банківську ліцензію та відправити на ліквідацію до Фонду гарантування вкладів.

По материалам: ФинКлуб

Обратный звонок