EN RU

Економіка України цьогоріч впаде на 5% — Мінекономіки

За підсумками 2020 року падіння валового внутрішнього продукту України складе 5%, що трохи вище офіційного макпрогнозу Мінекономіки.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко під час онлайн-форуму Ukrainian Investment Roadshow.

«Очікуємо, що в поточному році ВВП впаде на 5%, хоча раніше ми закладали 4,8%. І це в принципі близько до того, що ми прогнозували», — сказав він.

При цьому остаточна цифра падіння буде залежати від того, чи введуть локдаун наприкінці року та відповідні заходи держпідтримки.

Також Петрашко зазначив, що падіння ВВП у першому кварталі 2021 року може становити 3%, але за весь 2021 рік прогнозується зростання до 4,6%.

«Негативний ефект пандемії матиме великий вплив на початку наступного року. Вочевидь ВВП може впасти на 3% у першому кварталі наступного року», — зазначив він.

Він уточнив, що економіка повернеться до позитивної динаміки у другій половині 2021 року.

«Ми очікуємо зростання 4,6% ВВП. Багато хто говорить, що це високий показник, якого багато років не було. Але ми вважаємо, що цього можна досягти», — сказав міністр.

Нагадаємо, Мінекономіки прогнозує скорочення ВВП у 2020 році на 4,8%.

У III кварталі реальний ВВП скоротився на 3,5% порівняно з аналогічним періодом торік, однак порівняно з II кварталом року реальний ВВП у III кварталі збільшився на 8,5% (з урахуванням сезонного фактору).

Источник: https://finclub.net

Обратный звонок